Milujete čerstvé bylinky, a chtěli byste je mít neustále při ruce? Říkáte si, jak to udělat, když nemám zahrádku, či balkón? Co si je i přesto vypěstovat doma a dodat tak kuchyni tu nezaměnitelnou vůni po bylinkách? Pěstujte bylinky v domácí minizahrádce Tregren Herbiena.

Bylinky z vlastní zahrádky

Kdo z vás by si nechtěl do pokrmů přidávat voňavé bylinky, které si navíc sami vypěstujete? S domácí zahrádkou Tregren Herbiena zvládne zahradničení každý. Minizahrádka využívá integrovaný hydroponický systém a speciální lampu, díky kterým bylinky rostou až dvakrát rychleji než v květináčích. Bylinky rostou ve vodním prostředí bez půdy a živiny jsou rozváděny pomocí vody. Bylinky se dají pěstovat přímo ze semínek, anebo lze použít již vzrostlé rostlinky. Teď už jenom stačí minizahrádku zapnout a co 3-5 dní kontrolovat hladinu vody. Voda se doporučuje měnit co tři týdny.

Čerstvé bylinky v kuchyni

Bylinky, které si vypěstujete sami, mají úplně jinou vitalitu a chuť, než bylinky zakoupené v obchodě. V kuchyni jsou nepostradatelným společníkem a dovedou tak jídlo k dokonalosti. Chuť pokrmu bude mnohem více výraznější a bylinky provoní celou kuchyni.

  • V kuchyni můžete pěstovat bazalku, která nejenom, že krásně voní v různých salátech, ale přidává se třeba i na pizzu.
  • Určitě nezapomínejte na pažitku, která se hodí skoro ke každému jídlu jako ozdoba, ale i zdroj vitamínu C a dalších látek.
  • Na petrželku taky musíme pamatovat. Přidává se do polévek, salátů a často se používá i jako ozdoba ve studené kuchyni.
  • Velmi oblíbenou bylinkou v kuchyni je i máta peprná. Máta se nejčastěji používá na přípravu mátového čaje, ale skvěle se hodí i do salátů.

Čerstvé bylinky s minizahrádkou Tregren Herbiena tak budete mít v kuchyni k dispozici po celý rok.