Domácí pěstování nejrůznějších bylinek, tymiánem počínaje a například mátou či bazalkou konče, je opravdu hračka a zábava díky technologii aktivního pěstování, která byla vyvinuta odborníky z finské společnosti Tregren Ltd. a funguje na stejném principu jako pěstování rostlin ve skleníku.

Technologie aktivního pěstování se zakládá na tzv. hydroponii, kdy rostliny pěstujeme ve vodním prostředí bez půdy. Obrovským plusem tohoto způsobu pěstování bylinek je pouze doplňování vody s živinami do zásobníku.

Způsob pěstování pomocí hydroponie nebyl ještě nikdy tak jednoduchý. Technologie společnosti Tregren zajišťuje rostlinám potřebný kyslík, který je nezbytný k jejich růstu. Všechny důležité živiny získají rostliny právě prostřednictvím vody a navíc jsou rostliny pěstovány v podmínkách řízeného osvětlení, tepla a vlhkosti.

Výhodami, které získáme domácím pěstováním, jsou 100% čerstvé bylinky nejrůznějších druhů, které budete mít k dispozici po celý rok přímo u nás doma.

Tento způsob pěstování je nenáročný a hlavně čistý, nepotřebujeme k němu totiž žádnou hlínu, díky čemuž je domácí pěstování velmi komfortní. Nestrávíme tímto pěstováním spoustu času, postačí pouze doplňovat vodu s živinami do zásobníku zhruba jedenkrát do měsíce.

Aktivní pěstování v interiéru přináší radost a zároveň záruku dobrých výsledků. Ve srovnání s běžným pěstováním rostlin mi tento nenáročný způsob umožňuje sklízet bylinky v hojném množství!