Když jsem se dozvěděla o hydoponickém pěstování bez hlíny, přišlo mi to jako sci-fi. Na minizahrádky Tregren jsem se tak dívala trošku skepticky. Nicméně fotografie bohaté úrody po celý rok mě natolik zaujaly, že jsem se rozhodla zahrádku Tregren pořídit. A protože mám ráda výzvy, rozhodla jsem se v ní pěstovat rajčata a jahody. V lednu!

Společně s minizahrádkou jsem zakoupila sadbovací tablety rajčat i jahod a výživu, kterou je třeba rostlinám dodávat jednou za 3 týdny.

Místo sadbovacích tablet můžete použít i klasický květináč malých rozměrů (cca 15 cm) s hlínou a pěstovat tak přímo ze semene, nebo už naklíčených roslin.

Sestavení zahrádky Tregren bylo jednoduché. Nalila jsem do zahrádky vodu a přichystala si sadbovací tablety dle přiloženého návodu a videonávodu na internetu (sadbovací tablety jsou čtvercové, nebo kulaté - u obou je princip stejný).
 

 

Zapojení minizahrádky Tregren

Sadbovací tablety jsem umístila do minizahrádky, přidala výživu a zkontrolovala hladinu vody.

Přiznám se, že po zapojení minizahrádky, respektive po první noci, kdy byla zahrádka spuštěná, jsem narazila na jeden problém. Osvětlení minizahrádky bylo docela silné a v noci ozařovalo celou místnost. V pokoji bylo jako ve dne. A to se mi moc nelíbilo. Naštěstí má minizáhradka dva konektory, zvlášť pro světlo a zvlášť pro čerpadlo. Od té doby osvětlení na noc vypínám a nechávám běžet pouze čerpadlo, které běží naprosto tiše a vůbec neruší (ani při spánku). Rostlina má tak přirozený cyklus světlo - tma, což si myslím, že není vůbec na škodu.

 

O nic se nestarám, jen dolévám vodu

Víc se o minizahrádku a rostliny v ní nestarám. Jen dolévám vodu a jednou za 3 týdny přisypu výživu.

Dolévat vodu je potřeba cca jednou týdně. Už se mi stává, že na to zapomenu. To ale nevadí, zahrádka se ozve sama wink Díky tomu, že voda v minizahrádce cirkuluje, je slyšet při malém množství vody takové "čůrání". Kouknu pak na hladinu vody a je jasné, že je třeba vodu doplnit.

No a tady jsou mé pěstitelké úspěchy za první měsíc používání minizahrádky Tregren:

Rostliny v minizahrádce si můžete také jen předpěstovat a pak přesadit standardně do hlíny. Já bych ale ráda vyzkoušela hydroponické pěstování až do vzrostlých rostlin i s plody. Určitě vás budu informovat, jak mé pěstování v zahrádce Tregren pokračuje. wink